Kachlová kamna pro útulný interiér

Kachlová kamna
Kachlová kamna pro útulný interiér

Kachlová kamna patřila v minulých dobách k tradiční výbavě selských stavení i šlechtických sídel. Často byla nejen hlavním zdrojem tepla, ale i výraznou dominantou a dekoračním prvkem mnoha interiérů.

 

I dnes jsou kachlová kamna velice oblíbená jak pro svůj vzhled, tak pro úsporné, ale účinné topení.

Význam a výhody

Kachlová kamna dodávají každému interiéru na originalitě, jelikož působí neobyčejným dojmem. Jejich krásný vzhled umocňují originálně zdobené a různobarevné kachle. Praktická jsou především kachlová kamna s troubou, kde můžete připravit ty nejlepší buchty. Velkou výhodou kachlových kamen je vysoká účinnost topení a dlouhá setrvačnost. Ta je dána sálavým teplem, které je delší než u klasických kamen. Díky kachlům mají kamna sice pomalejší nástup tepla, zato hřejí i dlouho po vyhasnutí ohně. Keramické kachle totiž do sebe akumulují velké množství tepla, která udrží a sálají mnohdy i celou noc.

Kachlová kamna pro útulný interiér

Výroba kachlových kamen

Výroby kachlových kamen se ujala firma Jiří Vilímek a to již v roce 1990. Práce firmy spočívá v kombinaci tradičních kamnářských technik s moderním zpracováním hlíny a nanášení glazur na kachle. Výrobky firmy Vilímek najdete na mnoha krásných místech po celé České republice. Empírovaná kachlová kamna jsou například v několika lázeňských domech a rokoková kamna či repliky historických kamen můžete spatřit v mnoha hradech a zámcích. Kromě replik historických kamen staví firma i moderní krbová kamna a krby na míru podle daného prosttředí a požadavků zákazníků. Velké zkušenosti opravňují firmu k poskytnutí cenných rad a doporučení, jaká kamna jsou pro daný interiér ideální.

Materiál a výrobní postup

Pro kvalitu kachlů a kamen samotných je důležitá hlavně hlína. Firma Vilímek používá hlínu nejvyšší kvality, která je zárukou dlouhodobé barevnosti střepu. To umožňuje používat i transparentní glazury a dosažení výrazných barev, které jsou určeny nejen do reprezentativního prosředí lázní či zámků, ale i do ostatních interiérů. Do moderních prostor jsou naopak vhodné krycí a umělecké glazury. Vyšší investice do kachlových kamen se vám vrátí v podobě krásného dekorativního prvku ve vašem domě nebo rekreační chalupě a především v účinném a efektivním vytápění velkého prostoru.

Kachlová kamna pro útulný interiér

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Bydlení

Poradna

Odvěkým problémem, který nám naprosto jasně nevyřešil ani nový občanský zákoník, je reklamace zboží. Dualita, která vždy existovala a stále...

Zdá se vám, že reklamace není žádná věda? Není se čemu divit, reklamace je v dnešní době celkem běžnou záležitostí. Otázkou však je, zdali je...

Připálené hrnce, špína a mastnota nejsou problém. Návod jak snadno a levně vyčistit připálené hrnce bez použití neúčinných prostředků z obchodu.