spánek

5 věcí, díky kterým bude vaše ložnice dokonalým místem pro spánek a relaxaci

Není ložnice jako ložnice. Abyste z obyčejného pokoje, kam se chodíte vyspat, vykouzlili místo, které bude lahodit všem vašim smyslům, stačí se zaměřit na pár detailů. Nejde přitom o nic složitého a tipy na zútulnění ložnice mohou využít všichni.

1. Bavlněné povlečení - usínejte v měkké náruči

Víte, že výběr povlečení má poměrně zásadní vliv na to, jak se vyspíte? Pokud jste dosud oblékali své polštáře a peřiny do obyčejného povlečení ze supermarketu, mohlo se stát, že jste se pod ním potili, nepříjemně vás kousalo, jeho barvy bledly nebo se materiál při praní tzv. “vytahoval” nebo naopak srážel.

Udělejte revoluci v používání lůžkovin a klasiku vyměňte za povlečení vyrobené ze speciální dlouhovlákenné Mako bavlny, která oplývá vlastnostmi, jako je neuvěřitelná měkkost a prodyšnost. Už na první dotek ucítíte rozdíl. Luxusní bavlněné povlečení z egyptské Mako bavlny je opravdovým pokladem a jakmile ho jednou vyzkoušíte, už nikdy se nebudete chtít vrátit ke svému starému povlečení.

U značky Stella Ateliers si můžete vybrat luxusní české povlečení hned v několika báječných úpravách. Jerseyové povlečení neboli Mako jersey, nabízí jemnost, se kterou jste se u povlečení dosud nesetkali. Luxusní saténové povlečení, nazývané také jako Mako satén, je ztělesněním přepychu a elegance, protože jeho hedvábný lesk udělá z každé postele malé království spánku. Existuje také damaškové povlečení, které nese označení Mako brokát damašek. Je specifické tím, že ve tkanině jsou vetkány brokátové nitě a povlečení je na pohled krásně třpytivé.

Velkou výhodou kvalitního bavlněného povlečení je jeho prodyšnost. Bavlna je organický materiál, který dokáže pohlcovat vlhkost. To znamená, že se pod ním nebudete potit. Dokáže také krásně hřát, takže je i v zimě ideální volbou.

loznice dokonalym mistem 1

2. Prostěradlo - chrání a zároveň vás může hýčkat

I výběr prostěradla souvisí s kvalitou vašeho spánku. Prostěradlo by mělo sice primárně chránit matraci před ušpiněním, ale zároveň by mělo být příjemné pro vaši pokožku. Opět tedy sáhněte raději po luxusním bavlněném prostěradle, se kterým budou vaše noci klidné a plné sladkých snů. Luxusní prostěradla můžete barevně sladit s povlečením a rázem bude vaše postel nejen pohodlná, ale takové stylová.

loznice dokonalym mistem 2

3. Polštářky - nikdy jich není dost

Do postele stoprocentně, kromě polštáře a peřiny, patří i dekorační polštářky. Můžete se k nim přitulit, podložit si s nimi záda při čtení knihy, hodí se jako ozdoba postele, křesílek nebo sofa. Můžete si koupit už kompletní dekorační polštářky podle toho, jakého stylu chcete v ložnici dosáhnout. K dostání jsou i samostatné ozdobné povlaky na polštářky, takže můžete dát novou tvář třeba vašim starším polštářkům. Luxusní povláčky mohou ladit s povlečením nebo k němu mohou tvořit důmyslný kontrast.

loznice dokonalym mistem 3

4. Plédy - zažijte hřejivé objetí kdykoli budete chtít

Plédy jsou tu od toho, abyste se do nich zachumlali při čtení knihy, po koupeli, večer u televize nebo venku, když si dopřáváte posezení na čerstvém vzduchu. Ještě jste si žádný pléd nepořídili? Nevadí, vše se dá napravit. Pléd není vyloženě záležitostí ložnice, ale je multifunkčním “přítelem”, kterého si můžete vzít kamkoliv. Doporučujeme sáhnout po kvalitních bavlněných či vlněných plédech, které opravdu hřejí a vydrží i opakované praní.

loznice dokonalym mistem 4

5. Přehozy - perfektní pro ty, co si potrpí na oku lahodící vzhled

I přesto, že se snažíte ustlat peřiny a polštáře jak nejlépe umíte, povlečení na posteli se stejně většinou někde krčí nebo je pomačkané. Uspokojivého výsledku dosáhnete jedině s přehozem na postel, který vše krásně skryje. Vybírejte luxusní plédy a přehozy, které budou plnit i designovou funkci. Vaše ložnice může díky přehozům měnit tvář podle toho, jaké atmosféry budete chtít docílit.

Udělejte z výběru povlečení, polštářků, plédů, přehozů i dalšího vybavení ložnice radost. Nechte se hýčkat kvalitními materiály a užívejte si spánek i odpočinek naplno.

loznice dokonalym mistem 5