luxusní catering

Luxusní catering na vašem večírku

U každé akce, kterou pořádáte, máte dvě možnosti, buď bude něčím výjimečná, a hosté si ji budou pamatovat anebo bude nudná a hosté na ni zapomenou. Jak to udělat, aby se váš večírek stal nezapomenutelným, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu?

Klíčem k úspěchu je soulad. Ano, je to přesně takto jednoduché. Stačí vyladit občerstvení, program, výzdobu a místo a úspěch je zaručen. Je vcelku jedno, jestli se chystáte na oslavu zlaté svatby prarodičů nebo na firemní večírek, dokonalý soulad je potřeba vždy.

Pamatujte si, že pokud chcete po hostech, aby přišli ve slavnostních šatech, musíte tomu přizpůsobit celé ladění akce. Těžko můžete očekávat nadšené ovace, když pozvete dámy ve večerních toaletách a pány ve smokingu do stodoly a budete jim servírovat jídlo na papírových táccích.

Spojte se s profesionály

Při pořádání galavečera, opening party či oslavách jubilea se hodí vybrat honosný prostor, nechat ho náležitě vyzdobit a dát si záležet na občerstvení. Zcela zapomeňte, že byste se o catering postarali svépomocí! To sice může fungovat kdekoliv jinde, ale nikdy na akcích tohoto typu. Sem potřebujete objednat služby profesionálů, kteří vědí, jak připravit luxusní catering a také, jak ho servírovat.

Kromě toho, že bude jídlo prvotřídně připravené a uvařené z kvalitních surovin zaslouží si i luxusní prezentaci. Domluvte se s dodavatelem na zapůjčení nádobí, které ladí s prostorem a na dalších službách, jako je servírování. Chcete podávat jídlo formou rautu, budete servírovat na stůl nebo zkombinujete oboje? To musíte na začátku promyslet, protože od toho se bude odvíjet i výsledná podoba menu.

Právě prezentace vybraných pochoutek je jednou z nejsložitějších věcí na každé party. Jídlo je na stolech dlouho, teplota ani prostor nemusí být zcela vyhovující a vy potřebujete, aby vše zkrátka bylo perfektní. Pamatujte si, že můžete klidně servírovat ruský kaviár a francouzské šampaňské, ale jakmile to uděláte špatně, nic vás nezachrání. Spoustu věcí odhalí zkušené oko profesionála na první pohled, vezměte někoho z firmy na místo konání akce a poraďte se s ním.

Myslete opravdu na všechno

Pokud se rozhodnete pro večírek ve velkém stylu a necháte tomu přizpůsobit i menu, vyberte pro takovou akci i patřičný prostor a řádně ho vyzdobte. Dejte hostům vědět, že se od nich vyžaduje společenský oděv. Nejlépe uveďte jeho nutnost do pozvánky, kam můžete přiložit i plánované menu. V případě, že pořádáte servírovanou večeři, hostům můžete prostřednictvím pozvánky dát i možnost výběru jídla předem.

Bude to sice chtít trochu přípravy předem, ale předejdete tak nepříjemnostem během akce. Kuchař bude vědět, kolik porcí daného pokrmu má připravit, takže se nebude plýtvat a navíc nehrozí problém s alergickými reakcemi. Pokuste se do výběru umístit alespoň jeden vegetariánský pokrm. Vaši hosté to jistě ocení.

Dejte si s výběrem cateringové společnosti na čas. Pokud nemáte prověřenou firmu, s kterou dlouho spolupracujete nebo chcete zkusit něco nového, klidně sáhněte po firmě, kterou vám doporučí někdo známý. V každém případě trvejte na ochutnávce a celé menu si společně pečlivě odsouhlaste a slaďte. Může to znít jako přehnaná opatrnost, ale jídlo je vedle programu tím hlavním, kvůli čemu si hosté budou pamatovat vaši akci.