Péče o barvené vlasy v létě

Léto všichni milujeme. Ale našim vlasům, obzvlášť pokud jsou barvené nebo odbarvené, dá tohle období občas zabrat. Slunce, mořská a chlorovaná voda, klimatizace a vítr – to vše vlasy v létě namáhá a odčerpává z nich potřebné živiny, vlhkost a sílu.

Mohou pak být křehké, suché a lámavé. Odborníci ze salónu Klier pro vás připravili několik tipů na letní péči o barvené vlasy, aby toto období zvládly vlasy bez úhony a zůstaly zdravé a krásné.

- Při častém pobytu na slunci používejte speciální přípravky s UV filtry. Vytvoříte tak vlasům ochranný štít, který k nim nepropustí ultrafialové záření.

- Po koupání ve slané vodě si vlasy vždy umyjte, aby v nich nezůstala žádná sůl. Barvené a odbarvené vlasy reagují na slanou vodu ještě citlivěji.

- Po každém umytí použijte kondicionér na vlasy. To platí v létě obzvlášť! Kondicionér dodá vlasům výživu, hydrataci, lesk a zacelí vlasovou strukturu.

- Nechoďte spát s mokrými vlasy. Nedělá to dobře vlasům ani vlasové pokožce. Vlasy se mohou polámat a zapařit.

- Pokud chcete nechat vlasy přirozeně uschnout, prosušte je fénem alespoň u kořínků.

- Na barvené nebo odbarvené vlasy používejte produkty na barvené vlasy. Barva se sluníčkem totiž často „vyšisuje“ a tyto produkty barvu chrání.

- Červené, měděné a fialové odstíny se vymývají dříve přes celý rok, nyní díky sluníčku o to více. Zkuste s vaší kadeřnicí probrat, zda by nebyla vhodná např. melírovací technika balayage nebo technika ombré, kde jsou konce vlasů ponechány světlejší a časté barvení tak není tolik potřeba.