školák

Chystá se vaše dítě poprvé do školy? Poradíme vám jak to všechno hravě zvládnout

První školní dny nemusí být vždy stresující záležitostí, když na ně vašeho budoucího prvňáčka dobře připravíte. Dáme vám pár snadných rad, co všechno budete potřebovat a jak vaše dítě dobře naladit, aby se do školy těšilo.

Školní batoh s příslibem zábavy

Začneme tou úplně nejzákladnější věcí – vybrat mu nějaký pěkný školní batoh pro prvňáčky. Nevybírejte nudné nebo šedé věci, které jsou praktické a líbí se pouze vám. Nechte vybrat své dítě, i když víte, že ten batoh s princeznou, vílou nebo s formulí jsou čistě sezonní záležitostí. Dítku to udělá radost a bude chodit do školy se svým batohem rádo. Nezapomeňte však, že nad všechny trendy je nadřazeno hlavně zdraví dítěte, proto vybírejte batoh s kvalitním držením pro dětská záda.

Školní pomůcky jako hra

Nezapomínejte i na další pomůcky, které budou vaše děti milovat. Dětská fantazie je ještě naprosto neomezená a je třeba ji podporovat. Každý si jistě pamatujeme, jak jsme spolužákovi záviděli jeho krásný multifukční box na svačinu nebo jeho úžasně barevný školní penál. V očích dospělého člověka je to jistě zbytečné, ale věřte, že dítě to vidí jinak. A kdy jindy dělat radost dítěti nežli v takto náročném období a pomalém přechodu do režimu. Jestliže vás nebaví vybírat jednotlivé věci, existují také různé školní sety pro prvňáčky, které mají svačinové boxy, penály ve stejném stylu.

Přípravou nic nezkazíte

Některé děti se nemohou dočkat a některé se naopak bojí. Důležité je, aby do školy nastupovalo s příjemnými pocity, připravené a pomalu přivykalo režimu, který nastává. Příprava by se neměla podceňovat, proto je dobré, aby dítě umělo již psát nějaká slova, písmena nebo číslice. Nebude se pak cítit nepříjemně, jestliže bude mít základy z domova. Pak už je to jen na něm a vy ze sebe můžete mít dobrý pocit, že jste udělala vše, co bylo možné pro jeho dobrý start.