Přechodové lišty

Přechodové lišty pro vaše bezpečí

Přechodové lišty se uplatňují při zakrývání spojů mezi podlahovými krytinami různých druhů. Především jsou potřebné při spojování koberců, PVC lin a dalších podobných materiálů.

Jejich účelem je překrýt spoje, zabezpečit okraje podlahových krytin před zvedáním a zajistit pohodlný a bezpečný pohyb v interiéru.

Přechodové lišty se používají ve větších prostorách, jako jsou kanceláře, obchody apd., kde nelze velkou plochu pokrýt pouze jedním kusem podlahové krytiny. Svůj význam mají ovšem i v domácnostech, kde udělají stejnou službu. Z hlediska bezpečnosti, zvláště v dětských pokojích, jsou nejvhodnější přechodové lišty samolepící, u kterých nehrozí riziko poškrábání o hlavičky šroubků.

Druhy přechodových lišt

Firma PROFIL Team nabízí široký sortiment výrobků tohoto druhu, který odebírá od renomovaných evropských výrobců. V kategorii přechodových lišt a přechodových profilů je pestrá škála druhů, materiálů a barevných odstínů.

Nejpoužívanější jsou především hliníkové přechodové lišty a profily. Barevná stálost, kvalita a dlouhá životnost je dána eloxovaným, tedy kovovým povrchem. Přechodové profily jsou potažené (kašírované) laminátovou fólií s imitací dřevěných povrchů. To umožňuje vybírat mezi nejrůznějšími typy lišt a profilů v souladu s danou podlahovou krytinou. Imitace dřeva je z estetického pohledu ideálním řešením pro dřevěné nebo plovoucí podlahy.

Spojovací a přechodové profily

Používají se především při pokládání koberců. Například spojovací kobercový profil 20 mm je určen pro spojení dvou ploch koberců o tloušťce do 7 mm. K podlaze jej lze buď přišroubovat nebo přilepit díky samolepící vrstvě. Spodní část profilu je vybavena zpětnými zoubky, které zabraňují vyklouznutí koberce z profilu. Koberec se jednoduše do tohoto prostoru vsune a nemusíte se obávat žádného posunutí či nadzvednutí okraje koberce.

Dalším typem je hliníkový profil šroubovací nebo samolepící, který je určen pro přechody podlah v rovině nebo s maximálním převýšením 1-2 mm. V eloxovaném provedení má jemné protiskluzové drážky a u varianty s fólií je jejich povrch hladký. Téměř všechny přechodové lišty mají obloukový tvar, který je zárukou bezpečné chůze bez rizika zakopnutí.

Přechodové lišty pro vaše bezpečí