Křemelina

Křemelina – dar přírody pro zdraví celého těla

Jako křemelina se označuje usazená hornina, která se vyskytuje na bývalém dně moří i sladkovodních jezer. Jedná se o zkamenělé řasy zvané rozsivky, které postupem času získaly opálovou, křemičitou schránku.

Křemelina může mít mnoho podob, různou zrnitost i rozličné barvy. Některé druhy čistých, sladkovodních křemelin jsou pak dokonce vhodné pro konzumaci, a nejen to – taková křemelina dokáže s vaším tělem udělat skutečné divy!

V čem tkví přínos křemeliny pro lidský organismus?

Jak již bylo řečeno, křemelina je tvořena mikroskopickými, opálovými schránkami. Tyto schránky se vyznačují vysokým obsahem oxidu křemičitého (u nejkvalitnějších křemelin až 94%), který je zdrojem křemíku – prvku nezbytného pro správné fungování lidského organismu.

Podíl na účinnosti křemeliny pro zdraví pak nese i samotná podoba a struktura schránek, které dokáží dokonale pročistit střeva od odpadních látek, parazitů, virů, bakterií, plísní a hub a usazeného hlenu.

S čím vám dokáže pomoci křemelina?

Po křemelině můžete sáhnout vždy i jako po preventivním prostředku pro posílení imunity a celkového zdraví. Velkou pomocí vám však může být i v případě, že vás již nějaké konkrétní neduhy sužují. Mezi obtíže, které může křemelina zmírnit, patří:

- Únava a nedostatek energie
- Pálení žáhy
- Problémy s ledvinami a močovými cestami
- Kožní choroby, ekzémy, akné a podobně
- Lámavé nebo slabé vlasy či nehty
- Problémy s trávením, zažívací potíže, zácpa atd.
- Potíže se zuby či dásněmi
- Záněty
- Žaludeční vředy
- Oslabené kosti, klouby nebo chrupavky
- Špatný stav cév či problémy se srdcem a mnoho dalšího

Jak vidíte, křemelina dokáže být účinným a univerzálním pomocníkem pro upevnění zdraví – a přitom stačí pro brzy pozorovatelné účinky i jen jediná lžička denně.

Zdroj: Vitatrend.cz 

Související články: 

Křemelina – dopřejte si energii a zdraví

Křemelina nejen pro zdravé kosti

CO JE TO KŘEMELINA A JAK JI UŽÍVAT