kožená klíčenka

Klíčenka není zbytečnost

Klíče. Máme je všichni a někteří z nás si musí připadat jak kasteláni hradu, když se na obrovském svazku snaží najít ten správný klíč. Potřebujeme klíče od svého domu či bytu, někteří z nás i od pracoviště, případně i od rodičů nebo jiných rodinných příslušníků. Pak jsou tu klíče od auta, v domech klíče od sklepa, sušárny, kolárny, garáže, schránky na poštu a někdy je na zámek dokonce i kontejner na odpadky.

Můžeme je nosit jen tak v kapse a riskovat, že nám ji ostré klíče roztrhnou. Dámy si mohou hodit celý svazek jen tak do kabelky a dříve nebo později se dočkat protržení látkové podšívky. Kdo už někdy marně něco lovil pod podšívkou, ví, že to je problém. Anebo celý těžký svazek můžeme nosit na kovové karabince na opasku a pro změnu opět riskovat, tentokrát rovnou ztrátu všech klíčů. Ale problémům s klíči se dá i předejít, stačí si koupit kvalitní klíčenku.

Klíčenky se v naprosté většině případů vyrábějí z pravé kůže. Kožená klíčenka může být doplňkem peněženky, nebo naopak jejím úplným opakem. I když převládají klíčenky z černé či hnědé kůže, můžete si pořídit i klíčenku v živých barvách – od modré přes žlutou až po červenou. Například v kabelce s tmavou podšívkou určitě najdete klíče rychleji v sytě barevné klíčence, než v černém pouzdru.

Můžete si vybrat klasické obdélníkové tvary, nejrůznější typy váčků, ale také klíčenku ve tvaru srdíčka, nebo slzy. Zapínání je obvykle na zip, nebo patenty. Vlastní klíče jsou upevněny buď na jednom, nebo více kovových kroužcích, případně malých karabinkách. Některé klíčenky mají i postranní kapsičky, nebo jsou rovnou kombinované s malou peněženkou. Někdo naopak preferuje jen kožené přívěsky, za které se klíče lépe drží, případně loví na dně aktovky, pouzdra na notebook nebo kabelky.

Klíčenky, pouzdra na karty, visačky na kufr či nejrůznější doplňky, jako jsou kožené měšce, řemínky, kabelky a dokonce i otvíráky či skládací nože najdete na webu peněženky AHAL. Pravá i umělá kůže, ale také látky, kovy či plasty jsou materiály, z nichž jsou vytvořeny nápadité výrobky pro každodenní použití. Největší výběr je v sekci peněženek, které jsou přehledně roztříděny dle různých parametrů. Najdete tady peněženku pro dítě, mladé, starší i nejstarší, pro ženy i pro muže, včetně sportovních kousků, peněženek na mince a dokonce i speciálních modelů navržených tak, aby vyhovovaly levákům. Můžete vybírat i podle materiálů, barvy, typu, nebo ceny. Určitě najdete model, který bude vyhovovat vašim potřebám. A podívejte se zde také na elegantní dárkové sady pro pány i pro dámy, kterými určitě uděláte obdarovaným radost.

peněženky AHAL