Kolekce Josefina Bakošová

Originální spojení tance a módy pro všechny milovníky pohybu

Nová kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE vás povznese jak při tanci tak i na ulici.

Série velmi pohodlných mikin, tepláků, triček, trikošatů a šál, určených k nošení na tanečním sále ale i v v běžném provozu – to je výsledek zajímavé spolupráce tanečního souboru 420PEOPLE s módní návrhářkou a ředitelkou pražské galerie Harddecore Josefinou Bakošovou.

Na začátku to byl sen tanečnic a tanečníků

Na začátku to byl jen sen tanečnic a tanečníků z 420PEOPLE chodit zkoušet ve své vlastní značce. Sen, kterému na základě pocitu z tvorby souboru Josefina Bakošová vdechla tvar. Kolekce je ušitá z kvalitních a odolných materiálů. Promyšlené střihy jsou variabilní, poskytují volnost pohybu, myšlení i pocitům. Neškrtí, netáhnou, spolehlivě drží formu, takže i po dlouhém, náročném tréninku vypadají skvěle.

Kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE

Kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE naplňuje poněkud zprofanovaný výraz „sportovní elegance“ novým obsahem. Tepláky či mikina se najednou proměňují v začátek příběhu, na jehož konci může být obraz, choreografie nebo divácký zážitek. Kolekce je nejen originální, elegantní, funkční, ale také etická. „Slow fashion, ekologická móda, žádné sweatshopy, žádná dětská práce,“ zdůrazňuje Josefina Bakošová. Střihy vznikaly s láskou v centru Prahy. Oblečení se šilo v malé dílně, kde švadleny pracují v přívětivých pracovních podmínkách.