Trendy v bydlení

Trendy v bydlení

Chcete bydlet podle nejnovějších módních trendů? Možná byste tedy měli vědět, jaká barva v interiéru je „in“, kterým materiálům to u vás doma bude slušet a jak využít otevřený prostor k dosazení nábytku i doplňků.

Pojďme se společně podívat na pár tipů, jak si zpříjemnit, zútulnit a zmodernizovat prostředí, kde trávíme nejvíce času. Nemusíte přitom vyhazovat staré věci, naopak, v kombinaci s těmi novými vypadají úžasně. Ať vás ani nenapadne dát stranou patinovaný stolek po babičce, teď se bude rozhodně hodit.

Teplejší nebo studenější barva? Lze obojí!

Kdo zaspal dobu, má šanci tento fakt zvrátit. Odstín Marsala bude mít dozvuk i příští rok. Barva tmavě červeného vína z Burgundska je luxusní. Jedná se o barvu, která se skvěle hodí pro další odstíny hnědé a červené, ale i s champagne nepůsobí vůbec špatně.

Osobitá barva, která vám vnese do místnosti teplo, což se o bílé zrovna říci nedá. Věřte tomu nebo ne, ale ani bílou nic nezkazíte. Doplňte jí komponenty v hořčicové, tyrkysové nebo zelené, tím podtrhnete i její kouzlo.

Je nevinná, čistá a není jen bílá

I v bílé dokážou být drobné rozdíly, které nejsou na první pohled až tak viditelné. Jsou to různé odstíny a tóny, jež se mohou nepatrně lišit. Bílá barva však přesto na někoho působí studeně, i když je třeba do nádechu slonové kosti. Pro milovníky přírodních materiálů a výrazných textur máme řešení. Kombinujte bílé zdi s veselými vzory doplňků a opracovaným dřevem. Pokud přece jen tíhnete k energickým barvám na zdi, alespoň je bílou orámujte. Krásně vám vystoupí do popředí a budete je vnímat jako ve 3 D obrazu. Do prostoru vám to vnese mimořádně hřejivý pocit jistoty, rodinné pohody a bezstarostné nálady.

Přírodní materiály jsou stále v kurzu

Dobrá zpráva pro milovníky přírody. Přirozeně vypadající a zdravé materiály jsou ve vaší domácnosti rozhodně top. A nemusíte se soustředit jen na nejdražší sortiment zboží v prodejnách. Můžete přijít i s vaším nápadem.

Co třeba nábytek z palet? Další inspirací může být i malý stolek na odkládání věcí nebo „štokrle“ na sezení z odříznutého kmene stromů. Když ho zvládnete opracovat, máte u nás jedničku s hvězdičkou. Skvěle vypadá i dřevěná podlaha, vše by mělo korespondovat. Nebojte se společně se dřevem trochu experimentovat a oživit interiér třeba kamenem nebo kovem. Kamenné dýhy a živé stěny osázené květinami jsou ideálním prototypem trendy bydlení. Nezapomeňte však do bytu dát i část sebe nebo dětí. Jejich výtvorem připnutým na lednici s magnetkou docílíte toho, že tu někdo bydlí a nejsou tu jen bezduché prostory.

Populární jsou světlejší odstíny dřeva, které jsou nadčasové a elegantní. Červená třešeň to tedy zřejmě nebude! Jde o mořený dub nebo ořech, které s výraznějšími akcenty vytvoří velkolepou podívanou.

Tvary a linie

I z retra si vzaly moderní interiéry jen to nejlepší. Jedná se o hrany a tučné linie, které se opět hlásí o slovo. Ostré úhly však nejsou pro váš život nezbytně důležité, zvláště poté, pokud máte doma malé děti.

Samostatné kuchyně jsou spíše vzpomínkou, stále se objevují spojené varianty s obývací místností, což v závěru vyvolává prostornost a vzdušnost.