Svíčka jako dárek nezklame

svíčka

Také milujete svíčky? Jsou jedním z nejčastějších dárků, protože jejich světlo uklidňuje, zpříjemnňuje atmosféru a dává interiéru pocit domova. Kromě vonných svíček patří k nejpopulárnějším svíčky vyrobené z pravého včelího vosku.

Uvítají je i lidé, kterým záleží na ochraně životního prostředí, protože včelí vosk je čistě přírodním materiálem a zárukou nejvyšší kvality. Navíc i krásně a přirozeně voní. Svíčka jako dárek se skvěle hodí i pro někoho, jehož zájmy tak dokonale neznáme a stejně mu chceme udělat radost, třeba pro svého lékaře, učitelku či učitele ve škole, nebo třeba kolegy v práci. Svíčka prostě nezklame, stačí si jen vybrat v e-shopu tu pravou.

Svíce z pravého včelího vosku se vyrábějí dvěma základními metodami. První z nich je stáčení voskových plátů, které mají typickou strukturu včelí plástve. Nejčastěji se z nich vyrábějí válečky, ale voskové pláty mohou vytvořit také svíčky s půdorysem čtverce. Jejich povrch je buď tvořen jen zmíněným reliéfem včelí plástve, nebo mohou být také přizdobené pečetí, přírodninami, figurkami, perličkami, jutovým přebalem apod. Pokud máte v úmyslu obdarovat nějakou milovnici ručních prací, věnovat můžete také kreativní sadu na výrobu svíček, samozřejmě také ze včelího vosku.

Druhou variantou, jak z včelího vosku svíčku vyrobit, je metoda jeho lití. Rozpuštěný vosk se nalije do nádobek, nebo formiček a nechá zatuhnout. V e-shopu Meduška najdete nejrůznější tvary svíček – od klasického tvaru válce zdobeného listy, či jinými reliéfními ozdobami přes svíčky v podobě zvířat, šišek, květů, stromečků, samozřejmě srdíček, ale také třeba Rubikovy kostky, klubka nebo spirálky. Sezónní svíčky mají podobu anděla, tykve, nebo dokonce malého betlému. Krásným dárkem může být obří litá svíčka v kovové krabičce se třemi knoty, která vydrží nepřetržitě svítit až 9 hodin. Na webu najdete i řadu další svíček z včelího vosku, včetně čajových a plovoucích.