batoh mix

První školní povinnosti se blíží? Poradíme vám, jak se na ně připravit!

I vaše ratolest se letos chystá do první třídy a než k té slávě dojde, je potřeba se pečlivě připravit. Počítejte s tím, že bude potřeba se vyzbrojit jak učebnicemi a aktovkou, tak i dalšími školními potřebami. Ničeho se nebojte, určitě to zvládnete!

„Větší“ školní výbava

První, co všechny maminky řeší, a to zcela oprávněně, je školní batoh/aktovka. V těchto dvou věcech však existuje rozdíl. Aktovka je skvělou volbou, neboť má fixní tvar a pevný vnitřek – prostor pro učebnice je oddělen od prostoru pro svačiny a pití. Snižujete tedy šanci, že si vaše dítko hned prvních pár dní znehodnotí učebnice rozlitým pitím.

Batoh má rovněž vyztužená záda, ale přihrádky nemusí být odděleny pevnější přepážkou. Zároveň batohy nemají fixní tvar. V obou případech však mají anatomicky tvarovaná záda a podporují správný vývoj páteře.

Kvalitní dětské batohy a aktovky by samy o sobě neměly vážit více než 1 kg, a to z toho důvodu, aby nedocházelo k deformacím pohybového aparátu.

Drobnější výbava

Druhou nejdůležitější věcí je penál. Prvňáčci si rozhodně nevystačí se dvěma propiskami, tužkou a pravítkem, ale potřebují plně vybavený větší penál. V něm by měly být psací potřeby do školy různého druhu – například pastelky, dobře ořezané tužky a v neposlední řadě pero, guma, případně zmizík.

Tip: velmi oblíbená jsou pera Tornado, neboť se nerozpíjí a při psaní tvoří úzkou linku.

Vybavení pro jednotlivé předměty

Pokud si chcete udělat nákupy dopředu, vyžádejte si včas seznam učebnic u paní učitelky. Bohužel se ale na začátku roku nevyhnete nákupu sešitů. Zároveň nezapomeňte na tělesnou výchovu, kde bude vaše dítko potřebovat vak na cvičební úbor a sportovní boty/cvičky.

Nezbytností budou také výtvarné potřeby – obvykle jsou to štětce, vodové barvy, tempery, kelímek na vodu, igelit na lavici a hadřík. Přesné požadavky vaší vybrané školy se dozvíte až během prvních školních dní.

Další nezbytnosti

Prvňáčkům nezapomeňte pořídit desky na číslice a písmena, které budou nedílnou součástí jeho studia. Nechte mu v batůžku místo i pro hezký a funkční svačinový box s pitím.

Rada na závěr:

Nebojte se, kvalitní školní pomůcky a vybavení lze pořídit za akční ceny. Už máte vybráno nebo vás teprve všechno čeká?